Varustus

Esimesele treeningule minnes võta kaasa spordivarustus. Kui võtad kaasa enda palli, siis kirjuta peale kindlasti ka oma nimi.

7-9. aastasele lapsele on sobilik jalgpall suuruses nr 3
10-13. aastasele lapsele on sobilik jalgpall suuruses nr 4
14. aastasele ja vanemale lapsele on sobilik jalgpall suuruses nr 5

Trennid toimuvad kunstmuru- või tavalisel muruväljakul. Kunstmurule sobivad jalanõudeks 13 korgiga kunstmuruputsad (tähis AG artificial grass või hübriid), tavamurule sobivad nii 13 korgiga (tähis FG football grass) kui ka 6 korgiga saapad, aga need viimaseid ei soovita lastele. Esimestes trennides pole putsade olemasolu vajalik, pigem tasub treeneri käest nõu küsida, milliseid putsasid kõige mõistlikum endale muretseda oleks.

Riietusena lühikesed või pikad püksid (sõltuvalt temperatuurist ja oludest) ja särk. Jalakaitsmed on varustuse kohustuslik osa (prooviperioodil on jalakaitsmed soovitatavad, enne kui pole kindel kas RJK trennidega liitutakse või mitte, ei ole mõistlik nende ostmiseks raha kulutada). Kui osalemine on otsustatud, siis tuleb muretseda klubi baas võistlusvarustus ja soovitatavalt ka dressid ning kilejope.

Kuna talvisel ajal toimuvad trennid sisehallis või õues, siis treeninguteks on vajalik mitmekihiline soe riietus (soe spordipesu, pikad püksid ja pikkade käistega dressipluusid ja kilejope), kindad, müts.

Treeningpaika jõudes astu julgelt treeneri juurde, ütle oma nimi ning seda, et tulid esimesse trenni. Suure sagina tõttu enne treeningu algust ei jää sa nii tegutsedes treeneri tähelepanuta.

Seejärel alusta vastavalt treeneri juhtnööridele oma esimese treeninguga Raplamaa JK klubis.