Raplamaa JK alistas Pärnu JK Vaprus U21 3:2

Raplamaa JK esindusmeeskond võõrustas möödunud laupäeval Raplas, II liiga lõuna/lääne tsooni 18. vooru kohtumises, Pärnu JK Vaprus U21 võistkonda.

Kui kodumeeskond asus enne kohtumist tabelis 10. positsioonil siis külalised kõrgel teisel kohal, mis tõotas rasket mängu. Pärnakate trumbiks nooruslik kiirus ja uljus millele kodumeeskonna vastu panna kogemused ja meheramm, lisaks on ka Raplamaal päris mitu noort andekat poissi nagu Mervin Mägin, Janar Loorents ja väravavaht Andreas Post.

Mängu saab järgi vaadata Sõnumid.ee portaalist.

0:1

Mäng algas oodatult pärnakate initsiatiiviga ning ei läinudki palju aega kui hakkas juhtuma. ‘4 minutil pääses Vapruse ründaja ohtlikult meie väravavahiga vaid paarilt meetrilt vastakuti ja vaid noore mehe kiire reaktsioon päästis väravast. Kahjuks sellel samale olukorrale järgnenud nurgalöögist jäi kaitsemängija hätta palli minema toimetamisel ja ootamatult pärnaka Kairo Kiltmaa jalale sattunud palli leidis kiirelt paarilt meetrilt tee Raplamaa väravasse. Vaprus jätkas ohtlikumate rünnakutega, kuigi ka raplamaa hakkas aina rohkem leidma teed vastase värava alla, eriti tekitas olukordi Martin Tilk.

0:2

Poolaja viimastel minutitel juhtus kodumeeskonna värava ees analoogne olukord, kus värava ette toimetatud palli meie mängija ei taba ja pall satub vastase jalale kes selle lähi löögiga värava esimesse nurka suunab. Seekordse värava autoriks ’43 minutil Romet Nigula, kes oli ka eelnevates olukordades väravat noolimas olnud. 0:2 tulemusega ka poolaeg lõppes.

1:2 ja punane kaart

Teisel poolaeg aga algab hoopis kodumeeskonna domineerimisel ja noored pärnakad enam ohtlike rünnakuid üles ei suuda võtta. Pea veerandtunnise mängu järel teenivad raplamaa mehed karistuslöögi võimaluse, teise järjestikuse samast kohast, ja kui esimesel korral Martin Tilk ebaõnnestus, siis ’58 minuti löögi toimetab ta filigraanselt värava paremasse ülemisse nurka. See värav toob kodumeeskonna veelgi enam mängu tagasi. Kolm minutit hiljem aga tabab meeskonda väike ootamatus, kui Ken Krister Maalinn teenib teise hoiatuskaardi, mis tähendab ka ühtlasi punast kaarti ja eemaldamist mängust.

Mängupilt siiski suuresti ei muutu ja mängu tulnud Egert Urva lapib Maalinnast tühjaks jäänud osa hästi ära.

2:2

’72 minutil saab Urva hea söödu Teet Kallastelt pärnakate trahvikasti ning talle tehakse ilmselge viga ja kodumeeskond saab õiguse lüüa 11 m karistuslöök. Martin Tilk penalti punktilt ei eksi ja mäng on 2:2 viigis.

3:2

Nüüd muutub ka vaprus aktiivsemaks, et mäng taas enda kasuks kallutada ja raplamaa mehed peavad rassima rohkem kaitses. Võidu mõtted on ka vähemuses mängival Raplamaal ja proovitakse nõelata vasturünnakutega, ühe sellise tulemusel saadakse nurgalöögi õigus ’88 minutil. Kaks väravat löönud Tilk annab nurgalöögi mille Kallaste suunab väravale aga tabab vastast, kellest põrkab pall Urvale ja mees kontrollib pallib kahe puutega ning suunab siis vasaku jalaga värava nurka, väraaaaav. Kodumeeskond asub 3:2 juhtima.

Teine punane kaart Raplale

Pärnakad nüüd kogu jõududega ründamas ja et veel huvitavam oleks juhtub kodumeeskonna kahjuks veel üks ootamatus. Penalti teeninud ja juht värava löönud Urva teenib teise hoiatuskaardi ning saadetakse ka väljakult ära. Raplamaa on nüüd lisaminutitel kahe mängijaga vähemuses, pärnakas löövad kõik pallid võõrustajate värava suunas, lootuses sealt omasid leida, aga meie õnneks ei leita. Kohtunik vilistab mängu ’90+7 minutil lõppenuks. Kodumeeskonnale magusad kolm punkti. Tabelis kohta ei kergita aga kindlustab tagalat ja loob eeldused tõusmiseks.

Järgmise mängu peab esindusmeeskond taas Raplas, saabuval pühapäeval kell 16.00 võõrustatakse Vändra JK Vaprust kellega suvahakul mängiti 2:2 viik Vändras.