Raplamaa JK võitis Vändra JK Vaprust 4:1

Raplamaa JK - Vändra JK vaprus

Eesti jalgpalli meistrivõistluste II liiga lõuna-lääne piirkonna 19. voorus kohtusid Raplamaa JK ja Vändra JK Vaprus. Mäng toimus möödunud pühapäeval kell 17 Rapla Kesklinna kooli staadionil, mida tuntakse küll rohkem nime all Rapla staadion.

Mängu otseülekanne toimus läbi Raplamaa Sõnumite ning sealt saab seda ka järgi vaadata.

Ülekande toetajad: Doorfiks, Marmoroc, Caevur, Purista ja Multivan Grupp OÜ.

Eelmine omavaheline mäng 2:2

Külalised Vändrast asusid mängu eel turniiritabelis kuuendal ja võõrustajad üheksandal real, siis Raplamaal on vastasest kolm vooru vähem mängitud ja teoorias võimalik vändrakatest mööda tõusta. Kevadel lõppes omavaheline esimene mõõduvõtt 2:2 viigiga ja alles mängu lõpu hetkedel suutis Vaprus viigi välja võidelda.

Raplamaal puudus seekord peatreener, kes pidi eemale jääma perekondlikel põhjustel. Teda asendamas Karl Tamme, kes ka ise meeskonna mängija.

0:1

Seekordne mäng Raplas algas külaliste kõrge pressiga ja seda nad harrastavad esimestel minutitel teha, kuniks jaksu või põhjust on. Edu see neile ei toonud ja mäng võrdsustus peale veerand tundi. Kuigi külaliste kerge initsiatiiv väljendus selgelt suuremal arvul teenitud nurgalöökides ja nende kuuendal-seistmendal katsel antud löök ka õnnelikult mängija puusast tee RJK väravasse leidis. Värava autoriks Jürgen Juss ’24 minutil.

3:1

Raplamaad see rivist välja ei löönud ja jätkati enda mängujoonisega ning kümmekond minutit hiljem alustas enda soolo esitusega võistkonna suurim väravakütt Madis Nurmik. ’34 minutil vasakult äärelt läbimurdel mänguseisu viigistab ja minut hiljem saab söödu Oliver Andreselt ning skoorib taas, palli täpselt värava paremasse serva suunates. Ja see pole veel kõik, võtab mees viis minutit hingetõmbeks ja skoorib taas, seekord on talle paljuski abiks vastase kaitsjad, kes ei suuda palli ära klaarida. ’40 minutiks Madis Nurmikult kübaratrikk. Sellel seisul suundutakse ka vaheajale.

4:1

Teisel poolajal jälle aktiivsemalt üritamas vändrakad kuid midagi väga ohtliku peale ühe karistuslöögist tabatud väravaposti ei saavutata. ’63 minutil on aktsioonis taas Nurmik, kes paneb ilusa “kirsi tordile”, lüües kaunilt palli kauglöögist ja postipõrkest Vändra väravavahile püüdmatult väravasse.

Meeskonnad teevad ka mitmeid vahetusi aga mängupilt on küllaltki rahunenud, kas üks pool ei usu ja teine ei taha enam. Kodumeeskonna poolelt tekib üks-kaks head võimalust Tanel Oeseljal aga nendes momentides on osavalt vastas ka vastaste väravavaht. 4:1 seisuga mäng ka lõpeb ning kodumeeskond võib rõõmustada, kaotusteta seeriat pikendatakse neljale mängule. Tabelis on tekitatud potentsiaal tõusmiseks juba järgmiste punktide korral.

Järgmine kohtumine Raplamaa JK jaoks toimub võõrsil, kui 1. oktoobril sõidetakse külla Saku Sportingule. Rapla staadionil näeb meeskonda 8. oktoobril ja vastaseks Saue JK. Loodetavasti saame ka selle mängu tuua publikuni otseülekandes.