Põnev kuid dramaatilise lõpuga avavaatus

Raplamaa JK meeskonna 2024 aasta hooaja avakohtumine toimus möödunud pühapäeva õhtul Rapla jalgpallihallis. Kohale tulnud publik sai osa põnevast mängust.

II liiga lääne/lõuna tsoonis osaleb 14 meeskonda, kõik meeskonnad kohtuvad kahel korral ja novembrikuuks on mängud mängitud ning tabeliseis selge.
1. vooru mängus läks Raplamaa JK vastakuti juba vanade tuttavatega hiidlastega, täpsemalt on neil ühendvõistkond Läänemaa JK’ga. FC Hiiumaa ja Läänemaa JK II ÜM

Esimene poolaeg

Mäng sai kohe hoo üles ja keegi “luurama” ei hakanud, külalised rakendasid kõrget pressi ja esimese veerandtunni omasid initsiatiivi, mis kandis vilja 22′ minutil kui kiirel vasturünnakul realiseeriti ülekaalus meie kaitsjate vastu olukord enda kasuks, värava autor Kermo Platov. Selleks hetkeks oli hiidlaste initsiatiiv ka eelnevast pressist raugenud ja mäng tasakaalustunud. Mängu edasine kulg oli võrdne, kui mitte kodumeeskonna kontrolli all. Esimene poolaeg rohkem väravaid ei toonud ja puhkepausile mindi 0:1 vastase juhtimisel.

Teine poolaeg

Raplamaa JK alustas teist poolaega vahetusega, Raimond Stepanjuga asemel tuli väljakule selle aasta täiendus Kenno Muraveiski. Teine poolaeg jätkus võõrustajate initsiatiiviga ning 50′ minutil teeniti karistuslöök, tuleb tunnistad, et küll kaunis kergelt, ning eelmise aasta suurim väravakütt Madis Nurmik sättis palli löögiks. Ka löök sai sätitud väga täpselt vastase värava ülanurka kus väravavaht oli võimetu sekkuma. 1:1 viik.
Edasi kulgeb mäng põnevalt kus mõlemal poolel on võimalusi ning vaata, et 100% väravavõimalused likvideeritakse kaitsjate ning väravavahtide poolt. 72′ minutil teenib külaliste kapten Kastein teise hoiatuskaardi ning peab väljakult lahkuma ning meeskond jätkas vähemuses. Hiidlaste taktika muudeti kaitsvamaks ja kontrarünnakutele orienteerituks. Kodumeeskonnal õnnestub küll domineerida, luua ka võimalusi aga puudu jääb õnnest ja otsustavusest.

Mängu kulminatsioon

90 minutit saab täis, üks meeskond hoiab tugevalt kaitses ja teine otsib võimalust, samas paistavad mõlemad pooled olevat rahul ka jagatud punktidega. Kodumeeskond teenib karistuslöögi keskjoone lähedal, käimas on mängu viies üleminut, nüüd kus peaks säilitama rahu ning tegutsema kindla peale teevad mängijad tormaka otsuse ja mängivad kiirelt ja ebaõnnestunult palli lahti. Hiidlased tormavad vasturünnakule ning kahe kolme sööduga mängitakse Kris-Sten Toom löögile, kelle kauglöök maandub Raplamaa JK väravavahile püüdmatult võrgus. Lööjat tuleb soorituse eest tunnustada. Hetk peale palli taas mängu panemist lõpetab kohtuniku vile mängu. Mõru 1:2 kaotus.

Pea püsti ja edasi

Sellised lõpud sportmängud põnevaks teebki, mäng käib viimase sekundini. Raplamaa meeskond läheb siit edasi uutele mängudele, ees on veel 25 kohtumist ja järgmine juba tuleval laupäeval Tallinnas kui sõidetakse külla Tallinna FC Zapoos võistkonnale.